Sposoby

Co brać na wątrobę?

Wątroba to bardzo istotny narząd, którego prawidłowe działanie jest niezbędne dla zdrowia całego organizmu. Zdarza się jednak, że na skutek kontaktu z różnymi negatywnymi czynnikami ten organ nie funkcjonuje tak jak trzeba. Co można wtedy zrobić? Jakie środki ziołowe mogą wspomóc działanie wątroby?

Sposoby oczyszczania organizmu

Jak oczyścić organizm ze złogów? Podstawowym ziołem, które może pomóc w przywróceniu prawidłowego działania wątroby jest ostropest plamisty. Zawiera on sylimarynę, która chroni hepatocyty przed szkodliwym działaniem wielu substancji. Sylimaryna jest stosowana nie tylko w przypadku standardowego osłabienia wątroby, ale także w przypadku zakażenia wirusem wywołującym zapalenie oraz przy zatruciu alkoholem i muchomorami. W jaki sposób można zażywać ostropest? Najlepszym źródłem sylimaryny w tym przypadku są nasiona. Obecnie można dostać je zarówno całe, jak i zmielone. Ta druga forma jest zazwyczaj wygodniejsza w przyjmowaniu. Całe nasiona ostropestu są bogate nie tylko w sylimarynę, ale również kwasy omega-3. Dlatego też wiele osób radzi, by kupować właśnie te i mielić je dopiero przed spożyciem. Zmielone nasiona ostropestu można za to spożywać właściwie wszędzie, nie myśląc o tym, czy posiada się przy sobie odpowiednie narzędzia. Ostropest plamisty można spotkać również w formie kapsułek lub tabletek. Przed zakupem należy sprawdzić, jaki jest ich skład, ponieważ takie gotowe suplementy mogą zawierać wypełniacze, które, jak się okazuje, nie są wcale obojętne dla zdrowia. Ostatnią formą ostropestu, która bywa stosowana na wątrobę, jest olej. Należy zażywać go jednak ostrożnie w przypadku tak zwanej kamicy wątrobowej. Zobacz http://ziola-oczyszczajace.pl/jakie-ziola-na-niestrawnosc-zoladka/

Preparaty ziołowe

W celu wspomożenia wątroby można zażywać również gotowe preparaty ziołowe, które zawierają nie tylko ostropest plamisty, ale również inne zioła. Takim środkiem jest między innymi Hepa Vitale. Zawartość tego preparatu została przebadana. Ponadto kupując gotową mieszankę ma się pewność co do tego, że zawarte w niej proporcje poszczególnych ziół są odpowiednie. W Hepa Vitale można znaleźć ostropest, babkę płesznik oraz czarnuszkę siewną.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *